Hakkında

Hakkında

Temel tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde 1998-2004 yılında tamamladım. Çocuk ve Ergen Psikiyatri uzmanlığını Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde aldım. Asistanlık döneminde başladığım Kognitif ve Davranışçı Terapileri Derneği’nin düzenlediği bilişsel davranışçı terapi eğitimini 4,5 yılda tamamlayarak Avrupa sertifikalı (EABCT akreditasyonlu) terapist olarak devam ettim.

Zorunlu hizmetini Siirtte yaptıktan sonra Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışmaya devam ettim. Bu dönemde çocuklarda oyunla bilişsel davranışçı terapi, çocuklarda sosyal beceri eğitimi (SOBECE), aile terapileri eğitimlerini tamamlayarak çalışmalarına devam etmekteyim.

Bilimsel dergilerde 3 tane yayınım olup, her sene kongrelerde sunum yapmanın yanı sıra, Kocaeli içinde çocuk psikiyatrisi ilgili bir sürü okul, sosyal hizmet kurumları, belediye, valilik alanlarında sunumlar vermeye devam etmekteyim. Halkı bilgilendirme amaçlı Kocaeline ait özel bir kanalda 2 yıl boyunca çocuk psikolojisiyle ilgili program yapmış olup, çocuk ve ergenlerin psikiyatrik hastalıklarında tanı ve tedaviye yönelik araştırma ve öğrenmeye devam etmekteyim.

Uzm. Dr. Selcen Esenyel